Hammaste siirdamine kui lisavõimalus

Hammaste siirdamine

Hammaste siirdamine kui lisavõimalus hamba asendamiseks

Hammaste siirdamine on üks lisavõimalus hammaste aendamiseks. Õnnetusi ikka juhtub – ka hammastega, ja paraku vahel lausa nii, et inimene kaotab terve hamba. Moodne meditsiin võimaldab aga naeratust taastada isegi sellisel juhul. Mõne trauma puhul ja kiirelt tegutsedes saab seda teha oma hamba tagasi paigutamisega. Kui oma hammas läheb kaotsi, on võimalik siirdada asendushammas. Kuigi välismaal on seda protseduuri tehtud juba ligi kolmkümmend aastat, on hammaste siirdamise oskusteave ja vajalikud seadmed jõudnud Eesti hambaarstideni alles viimastel aastatel. Hammaste siirdamise protseduuri tegev arst peab igapäevaselt tegutsema suukirurgia valdkonnas ning vajab kogemuse saamiseks mitut sarnast juhtumit.

Hammaste siirdamine Sakala Hambaravis

Üheks selliseks hambaarstiks on Sakala Hambaravis praktiseeriv kirurg Maria Ardel, kes on hambaarsti ja suukirurgina töötanud peaaegu neli aastat. «Hammaste siirdamine on keerukas protseduur, millesse on kaasatud mitu erialaspetsialisti. Sealhulgas suuhügenististist kirurgini välja, olenevalt konkreetse patsiendi juhtumist, kuid iga patsiendiga arstide kogemustepagas täieneb ning kinnitub. Lisaks võimekale meeskonnale peab hambakliinik tema sõnul kasutama ka spetsiaalset meditsiinitehnoloogiat, mis võimaldab hammaste siirdamise protseduuri ette võtta. Vajalikke kõrgkvaliteetseid seadmeid pole seni veel enamikus hambakliinikutes.

Mis on hammaste siirdamine

Hamba siirdamine on protseduur, mille käigus kasutatakse hamba asenduseks inimese enda hammast, mis paikneb suus vales asendis või on üleliigne. Näiteks võib selleks olla terve tarkusehammas. Hamba siirdamine tehakse läbi koos antibiootikumikuuriga ning pärast operatsiooni on eriti oluline suuõõne hügieen, spetsiaalse geeli kasutamine ja järjepidev suuloputus. Operatsioonijärgne paranemisperiood on umbes kaks nädalat ning selleks perioodiks lahastatakse hammas tugevdava traatsüsteemiga kõrvalhammaste külge. Kord kuus tehakse röntgen, et kontrollida, kas hamba siirdamisega on tekkinud komplikatsioone ja kuidas hammas uues kohas kohaneb. Kõige sagedasem järelravi, mida vajatakse, on juureravi, kuid kui komplikatsioone ei teki, siis on võimalik siirdatud hambaga elada nii nagu tegemist oleks loomuliku suus asetseva hambaga.

Hamba siirdamise protseduuri kõrval on tunduvalt enam levinud hamba asendamise meetodiks implantaadi kasutamine. «Hamba siirdamine on sobivaimaks lahenduseks kuni 25-aastaste patsientide ravis, kelle hammaste juuretipud ei ole veel välja arenenud. Nii on suurem tõenäosus, et hammas ei vaja lisaks juureravi,» ütles Ardel. Ühtlasi on hamba siirdamine ka odavam kui implantaadi panemine, kuid teisalt tuleb arvestada, et hamba siirdamise juures võib tekkida ka tagasilööke nagu hambajuure resorptsioon ehk sulamine.

 

Loe meie teisi blogipostitusi siit.

Sakala Hambaravi teenused ja hinnakirja leiad siit.

Kodulehelt leiad ka online-broneerimissüsteemi ja ülevaate meie personalist.

.

0 Shares