Kasulik teada

Teie tervis on meile väga tähtis. Rõõmsa ja rahuoleva patsiendi naeratus on meile kõige suuremaks tunnustuseks, mis innustab meid üha enam ennast arendama, et oskusi ja teadmisi täiendada.Teame, et hambaraviga seonduv võib tekitada osades inimestes mõningast hirmutunnet. Seepärast püüame hoolitseda meie patsientide eest eriti toetavalt ja mõistvalt, et leida muredele parim lahendus.
Oma tervise eest hoolitsemisel saab kõige suurema panuse anda igaüks ise.
Püüame siinkohal olla abiks ja jagada mõningaid soovitusi. Need aitavad ennetada hammaste tervise probleeme ja võimalikku keerulist ravi, mille on tinginud kas vähene või ebaõige profülaktika või siis ebakorrapärane hambaarsti külastamine.

Profülaktika

Teame kõik, kui ebamugavad ja tülikad on probleemid hammastega. Hambaarsti külastamine ei kuulu kindlasti paljude inimeste meelistegevuste hulka. Siiski on korrapärane spetsialisti külastamine eriti oluline, kui soovime läbi elu astuda särava naeratusega. Suure töö probleemide ennetamiseks saame ise ära teha, teadvustades endale korrapärase hooldamise tähtsust – sealhulgas vähemalt 2 korda hammaste pesu päevas, peame kinni normaalsetest söögiaegadest, et vältida söögikordade vahele näksimist ja söömist pärast õhtust hambapesu. Probleemide korral pöördu esimesel võimalusel spetsialisti poole, et mitte lasta probleemi käest ära. Parim lahendust on siiski mitte probleeme ära oodata, vaid külastada hambaarsti regulaarselt kontrollimise eesmärgil, et ennetada probleemide teket.

Hambahaiguste ennetamise aluseks on eelkõige hoolikas hammaste hooldamine!

Korrapärane hammaste pesemine korraliku hambaharjaga on tähtis sellepärast, et:

  • hambaaugud ja igemehaigused algavad hambakatust – kleepuvast kihist, mida tekib hammastele vahetpidamata ja sisaldab baktereid
  • kui sa sööd, muutub hambakatt happeliseks ja hakkab lõhkuma hammaste emaili. Kui teatud hulk emaili on lagunenud, hakkab ka hammas lagunema ja moodustub hambaauk
  • hambakatt võib põhjustada igemepõletikku
  • põletikulised igemed hakkavad kergesti veritsema
  • korrapärane hammaste pesemine korraliku hambaharjaga ennetab hambakatu teket ning aitab vältida hambaauke ja igemehaiguseid
  • halb hingeõhk on tingitud hambakatu kogunemisest suuõõnde, haigusest, kuivast suust või söögist ja joogist

Söögiaegade ajaline piiramine ja hammaste niidiga puhastamine on tähtis sellepärast, et:

  • Hiline söömine põhjustab suuõõne happelisust, mis jõuab magamise ajal laastavat tööd teha sinu hammastega, kuigi enne magama minekut on hambad puhtaks pestud. Seedimise protsess jätkub veel mitmeid tunde peale söömist, ning see mõjutab suuõõne happelisust. Selleks, et vältida sellise happelisuse teket, on soovitav, mitte peale kella 19.00 – 20.00 süüa, et enne magama minekut ja hammaste pesu oleks toidu seedimise protsess jõudnud lõppeda.
  • Hammaste flossimine – hambaniidiga hammaste vahede puhastamine – on vajalik toiduosakeste ja hambakatu vabastamiseks hambavahedest ja igemeservade alt.
0 Shares